KONST / Litografier / Färgseriegrafi 12678241
*
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 20:06:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 08:55:08
1
1.500 kr
5/8 20:00:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
*
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/8 08:55:08 | 1 | 1.500 kr |
5/8 20:00:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38